Colocviile juridice ale Băncii Naționale a României - Influența dreptului bancar european și comparat în România - Vineri, 22 martie 2024

Facultatea de Drept a Universității de Vest din Timișoara organizează vineri, 22 martie 2024, în colaborare cu Banca Națională a României – Direcția Juridică, a douăsprezecea ediție a Conferinței de drept bancar de la Timișoara, cu tema Influența dreptului bancar european și comparat în România.

Conferința face parte din prestigiosul ciclu Colocviile juridice ale Băncii Naționale a României și va avea loc la Banca Națională a României – Sucursala Timișoara.

Evenimentul se desfășoară sub egida Asociației Europene de Drept Bancar și Financiar (AEDBF) și este susținut financiar, alături de organizatori, de Banca Comercială Română. Partenerul media al evenimentului este juridice.ro.